Family Links
|
Spouses/Children::
? ?
|
|
|
Adriaan Willems den Hartog 559
Other names for Adriaan were Adriaan Willems Bakker and Adriaan Willems van Megen. 559
General Notes:
Adriaen Willemsen wordt voor het eerst vermeld op 22-11-1507 bij de overdracht door zijn broer Ot Willemsen van ll merqen land gelegen op Lang Nulant (zie Ot Willems).
Volgens de klapper op de burgers van Utrecht komt Aryaen Willemsen van Leerbroeck die Backer voor in 1509 als 'nye borger' van Utrecht.
In de rekeningen van de kameraar te Utrecht over de jaren 1509 en 1510 moet Aryaen Willemsen van Leerbroeck met 35 'nyen borgers' elk 20 pond betalen.
Op 13-9-1511 machtigt Adriaen Willemsen van Utrecht, Jacop Snoeck om de schuld van Dobbe en Peter Willemsen van de pacht van 10 merqen land, te innen.
Op 19-5-1519 neemt Jan Zweynen Willemsen de borgtocht over van Joris Geritsen zijn neef, die borg stond voor Adriaen Willemsen (de broer van Jan Zweynen) en dit 'voir in staet van schade die de van Utrecht enige van onsen borgeren (inwoners van Gorinchem) qedaen hadden idem noch bekent hij ontfangen te hebben van Adriaen sijnen broeder acht Rijnss gulden die hem de Stadt van Utrecht gegeven had voor de schade die hij geleden had ende scout daer off guyt idem.' Wat deze akte betekent in relatie tot de Gelderse oorlog, weet ik niet, maar bij Jan Zweynen Willemsen (IIIa) kom ik daar uitvoeriger op terug.
Adriaen Willemsen de Backer overlijdt iets eerder dan zijn vrouw, kort voor 23-2-1536. Jan Zweynen getuigt nl. als borg voor zijn broer, dat hij acht of tien dagen voor Adriaen zijn overlijden bij hem was geweest in de Buurkerk te Utrecht en dat als ook zijn vrouw overleed, hij aan de gildemeesters van Onze Lieve Vrouw van Leerbroek betalen zou 'een derdedeel van haars besten Ryem die hij seyde dat al1 veel1 waerde was over onmits de laickenchijt vander tijt sijde datter hem vergeten waere, hoeveel die weerde was.'
Vijf maanden later, op 8-7-1536, wijzen de schepenen van Gorinchem 'van recht dat de erfgenamen van Adriaen Willemsen den Hartoch tutrecht gehouden sullen wesen te betalen aan ons lieff vrou van Leerbroeck een derde deel vande weerde van Adr. Willemsen wijff saliger haren besten Ryem.' Welke erfgenamen voor een derde deel de riem moesten betalen aan de gildemeesters van Onze Lieve Vrouw te Leerbroek, zegt deze akte niet.
Op 8-5-1518 geeft Adriaen Willemsen van Megen aan zijn neef Joris Geritssen (zoon van Gerit Ottensen) 12 mergen land welke gelegen zijn in 'Lange Nyenlant tusschen den Vinck Govertsen lant ex uno ende Henrick die Groten lant ex altero, streckende vanden halven mydelweteringe aff totter Afterdijck toe.' Nu wordt Adriaen 'Van Megen' genoemd. Zijn nakomelingen noemen zich later ook 'Van Megen'. 559
Adriaan married ? ?.
|